ECO SYSTEM

Inwestorzy znaleźli nisze na giełdzie. Gra toczy się o miliardy. BLACK PEARL S. A. jest prekursorem najnowszych światowych trendów ekonomicznych .

Na rynku kapitałowym dochodzi właśnie do rewolucji. Na giełdzie się nie gra, tylko inwestuje, a inwestowanie to ciężka praca wymagająca czasochłonnych analiz i dużej wiedzy. SPAC to skrót od „special purpose aquisition company”, czyli spółki specjalnego przeznaczenia powołanej do celów akwizycyjnych. Po to, aby przejąć jakąś inną spółkę. To ostatni krzyk mody na giełdach amerykańskich. SPAC są już tam traktowane jako osobna kategoria inwestycyjna. Istnieje nawet osobny indeks mierzący ich zachowanie. Codziennie pojawiają się komunikaty o zaistnieniu co najmniej kilku kolejnych tego typu firm. Inwestowanie w nie – kupując akcje , rodzi ryzyka. Ale jest bardzo lukratywne biznesowo. BLACK PEARL S. A. od początku działalności profilem opartym na przejęciach innych spółek kreował tego typu rodzaj inwestowania w Polsce.

Co to jest SPAC?

Ktoś zakłada spółkę i wprowadza ją na giełdę, sprzedając akcje w normalnej ofercie publicznej. BLACK PEARL S. A. nie inwestuje w puste spółki. Rozwija już istniejące i restrukturyzuje ich systemy zarządzania . Dysponując kapitałem w postaci kryptowaluty MCAN COIN będąc już spółką giełdową, przejmuje inne spółki, które prowadzą już działalność – działa jak SPAC lecz na wyższym poziomie pewności sukcesu gospodarczego przejmowanego podmiotu. Gdy to się udaje, inwestorzy, którzy zainwestowali w MCAN COIN stają się później akcjonariuszami w prawdziwym biznesie.

Najdziwniejsze w całym tym procesie jest to, że w momencie, w którym kupują oni MCAN COIN’s zamieniane potem na akcje SPAC nie wiedzą, co ten SPAC wygeneruje czy też przejmie. Co więcej nie wiedzą , czy w ogóle mu się to uda. Ale dla odróżnienia od systemu amerykańskiego – nie kupują w ciemno. BLACK PEARL S. A. rozpoczyna proces przejmowania od analizy firm i rynku.

Dlatego dla inwestora cała operacja jest transparentna. Całe to zjawisko napędzane jest przez firmy, które potem mają zostać
obiektem przejęcia. Ich celem jest wejście na giełdę i pozyskanie nowych inwestorów. Z drugiej strony niekoniecznie są one zainteresowane przeprowadzaniem tradycyjnej oferty publicznej. BLACK PEARL S. A. umożliwia wejście w inwestycje poprzez zakup waluty MCAN – przez drobnych jak i dużych Inwestorów. 

W ten sposób pozyskuje środki na dofinansowanie przejmowanych firm w procesie skróconej tokenizacji. Bardzo duże koszty, konieczność przygotowania i publikacji prospektu emisyjnego, a co za tym idzie dość duża czasochłonność tego procesu , są dla firm odstraszające. Do tego w prospekcie trzeba upubliczniać wszystkie firmowe sekrety, co też nie każdemu odpowiada. Wchodzenie na Giełdę poprzez tokenizację z użyciem MCAN COIN , kryptowaluty która już jest notowana na światowych Giełdach Walut Cyfrowych , to rozwiązanie prostsze, tańsze i szybsze. SPAC’s powstają więc niejako w reakcji na zapotrzebowanie rynku. Oczywiście to wszystko nie mogłoby funkcjonować, gdyby nie było inwestorów kupujących MCAN COIN – z portfela walutowego BLACK PEARL S. A. – na samym początku tego procesu.

Wchodzenie na giełdę za pomocą połączenia z kimś, kto już na niej jest, to sposób znany od wielu lat. W przypadku SPAC mamy do czynienia z celowym tworzeniem takich okazji na skalę wręcz przemysłową.

Więc?

MCAN BENEFIT umożliwia małym inwestorom posiadanie części wielkich projektów z gwarancją wypłaty zysku przez wiele lat. Na przykład wykupienie udziałów w SPAC opartym na farmie fotowoltaicznej 1MW gwarantuje czerpanie zysków z produkcji prądu przez dziesiątki lat. Dzięki temu systemowi inwestor nie musi posiadać dużych środków finansowych aby mieć zapewniony udział w zyskach. 

5 marca w Stanach Zjednoczonych pojawiła się informacja o tym, że od początku tego roku przeprowadzono już 200 emisji akcji spółek typ SPAC. Co miesiąc tego typu spółki pozyskują kilkadziesiąt miliardów dolarów, które są inwestowane w ciemno. Istnieją już pewne specyficzne cechy wspólne wszystkich takich emisji, które są traktowane jako dobre zwyczaje. Na przykład cena akcji SPAC w ofercie publicznej zawsze wynosi 10 dolarów. Do tego inwestor zawsze dostaje w ramach bonusu tak
zwany warrant, czyli prawo do zakupu kolejnej akcji w przyszłości po cenie, które najczęściej wynosi 11,5 dolara. 

Fani i propagatorzy takiej formy inwestowania argumentują, że zwiększa ona szanse zwykłych drobnych inwestorów na uczestnictwo w sukcesie szybko rosnących spółek na wczesnym etapie, a przez to zarobienie pieniędzy większych niż w przypadku dojrzałych spółek od dawna notowanych na giełdzie. Spółka przejmowana przez SPAC, zwykle jest od niego kilka razy większa, a w całym procesie obok drobnych inwestorów, który kupili akcje SPAC są też duzi wyspecjalizowani inwestorzy, fundusze specjalizujące się w startupach, spółkach wzrostowych itp. W tradycyjnej wersji zwykły inwestor może wejść do takiej spółki dopiero po paru latach, gdy jest już większa, droższa, a fundusze właśnie z niej już wychodzą. BLACK PEARL S. A. i jego strategia programowa MCAN BENEFIT pozwala drobnym iść ramię w ramię z funduszami już na wcześniejszym etapie. 

Nawet prezes JP Morgan Jamie Dimon powiedział, że jeśli SPAC ma dobrego sponsora, czyli założyciela, i dobrych inwestorów instytucjonalnych, to wtedy inwestycja z punktu widzenia drobnego gracza może mieć sens. 

W przypadku BLACK PEARL S. A. role fundamentalną pełni transparentność akcjonariatu większościowego oraz fachowość władz Spółki i jej organów nadzoru. W pandemii SPAC’s zyskały na popularności w Stanach , a w Polsce BLACK PEARL S. A. W czasach dużej zmienności na giełdach trudno było przeprowadzać tradycyjne oferty publiczne na warunkach zadowalających obydwie strony transakcji, więc ci, którym się spieszyło na giełdę, coraz częściej próbowali alternatywnego sposobu. Przełom nastąpił, gdy rok temu w ten sposób na giełdę dostała się spółka Nikola, postrzegana jako konkurent Tesli.

Dziś SEC, czyli amerykański nadzór nad rynkiem kapitałowym, ostrzega, że nie powinno się inwestować w SPAC, tylko dlatego, że w mediach społecznościowych wspiera ją jakiś celebryta, znany sportowiec, piosenkarka, bądź znani aktorzy. Doszliśmy bowiem już do tego etapu, że w inwestowanie w SPAC zaangażowali się między innymi Shaquile O’Neal, Serena Williams i Jay-Z. SEC przypomina, że obecność gwiazd, która na pewno pomaga zwiększyć zainteresowanie daną firmą z pewnością
nie zmniejsza ryzyka inwestycyjnego. 

Radykalną różnicą w fundamencie BLACK PEARL S. A jest posiadanie przez nią ogromnej ilości waluty MCAN, która już nie jest jedynie tokenem , ale stała się walutą całkowicie użytkową. Jest notowania na wielu Giełdach Walut Cyfrowych. Według informacji ze strony spactrack.net w 2020 roku w 248 ofert spółek SPAC zainwestowano 83 mld dolarów. W tym roku ofert tych było już 246 i pochłonęły 78,2 mld dolarów. A mamy dopiero połowę marca. W wyszukiwarce artykułów w serwisie internetowym Bloomberga na hasło SPAC wyskakuje siedemnaście różnych tekstów opublikowanych w ciągu ostatnich 24 godzin. W tym jeden o tym, że wśród spółek zainteresowanych wejściem na giełdę z pomocą fuzji – jest między innym BuzzFeed. Z kolei założeniem swojej SPAC zainteresowany jest 84-letni właściciel spółki Kering, która posiada takie marki jak Gucci, YvesSaintLaurent i Puma. Chce to zrobić, bo wcześniej SPAC założył Bernard Arnault, właściciel LVMH i marek Louis Vuitton, Dior, Givenchy czy Sephora. Założenie własnej SPAC zrobiło się modne w wyższych sferach.

BLACK PEARL S. A. obecnie używa skutecznie waluty MCAN do przejmowania spółek z branż o nieograniczonej możliwości wzrostu tj. farmaceutyczna, farmakologiczna oparta o kannabinoidy , kosmiczna , energetyczna , wydobywcza i odnawialna oraz dzieła sztuki. Zainteresowani tokenizacją zgłaszają swoje firmy i majątki sami. Nie tracąc kontroli (51%) , zdobywają środki w postaci waluty cyfrowej wymienialnej i wycenianej giełdowo. Wartość firmy i waluty rosną
wzajemnie – poprzez synergie rynku kapitałowego z technologią blockchain . MCAN ułatwia , umożliwia oraz poprawia wyniki ekonomiczne w natychmiastowy sposób. Projekt MCAN BIO, FIT, ECO, ART ,BENEFIT daje szanse zarobienia fortuny każdej stronie transakcji. Nabywając walutę MCAN poprzez Giełdy na których jest notowana, inwestor kupuje automatycznie możliwość wymiany w przyszłości tej waluty na akcje spółek z portfela BLACK PEARL S. A.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *